• Bal w oddziale przedszkolnym

"Witajcie w naszej bajce"...🎵🎶🎷🎸👸🐉🧌 Pod tym hasłem odbył się tegoroczny bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym. Przejście po czerwonym dywanie, prezentacja strojów, tańce, zabawy...i wiele innych atrakcji czekało na dzieci w ten wyjątkowy, tłusty czwartek. Ach... Co to był za dzień🎉💃🕺🎭👯

• Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem,🌍🌎🌏 który przybliżył uczniom świat poprzez prezentację multimedialną oraz bogaty i adekwatny do wieku dzieci opis słowny obrazujący istotne dla zakątków świata informacje. Pan Maciej pokazał nam tajemniczość i egzotykę Tajlandii.🏞🐒🐘🐠Masa ciekawostek i szeroki zakres wiedzy przyrodniczo - geograficznej na długo pozostaną w naszej pamięci. Inspirujące, pełne humoru spotkanie pobudzające wyobraźnię👌😁😂👍

• Warsztaty edukacyjno-kulinarne

Spotkanie z panią Martyną - dietetykiem klinicznym - WARSZTATY EDUKACYJNO - KULINARNE skierowane do uczniów z klas 1 - 5 w ramach Programu dla szkół. Profesjonalnie i rzeczowo przekazana wiedza na temat zdrowego sposobu odżywiania 😊🥦🌶🍌🥭🥛. Po obejrzeniu interesującej prezentacji odbyły sie warsztaty, podczas których dzieci poznały przepis na przygotowanie koktajlu ze szpinaku,🙂👍🥛🍌🥝 zdrowych kanapek🍞🥒 z naturalnymi składnikami oraz skosztowały świeżych warzyw🥕🥕🥕. Była to doskonała okazja do poznania możliwości łączenia smaków.

• "Dziel się uśmiechem"

"DZIEL SIĘ UŚMIECHEM" cd...😁😁😁👍👌Uśmiech ma wielką moc!💪❤💙😁Dlatego warto poznać podstawowe kroki prowadzące do zdrowych i czystych zębów😁⏰🦷💧🦷🍎🦷🌶🦷🍅🦷👄🦷Pokonaliśmy drogę przez doświadczenia, kodowanie, sudoku, pracę ze słownikiem aż do czynnego mycia zębów przez 2 minuty ze stoperem😁⏰😁Poznaliśmy także SPRZYMIERZEŃCÓW ZDROWYCH ZĘBÓW🦷😁🌶💧 oraz ich wrogów🍪🍩🍬🍭🍫Brawo chłopcy!👏😁👏

• "W świat z niemieckim"

W dniu 27 stycznia 2024 r. odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego "W świat z niemieckim". Organizatorem konkursu jest II LO pod patronatem Starosty Strachowickiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest promowanie języka niemieckiego w szkołach powiatu starachowickiego, rozwijanie zainteresowań uczniów jego kulturą oraz motywowanie do nauki tego trudnego języka. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Wiktoria Janasiak oraz Karol Kosmala wyłonieni w etapie szkolnym. Godnie reprezentowali szkołę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Piżamy

W zeszły piątek samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Piżamy😺🐼🐹 W tym dniu na przerwach można było zaprezentować swój strój na czerwonym dywanie🦸‍♀️🦹 Wyróżnione osoby otrzymały nagrody. Kolejna inicjatywa już wkrótce…

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 23.01 w bibliotece szkolnej odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy l i ls. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością tytułów dziecięcych utworów oraz alfabetu. Bibliotekarka p. M. Wolska ogromną książką pasowała uczniów na czytelnika. Dzieci zobowiązały się do przestrzegania obowiązków czytelnika. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiego projektu "Mała książka-Wielki człowiek" organizowanego przez krakowski Instytut Książki. Świeżo upieczeni czytelnicy z pewnością będą często gościć w bibliotece.

• "Dzieciaki na tropie"

Korzystając z pięknej zimowej pogody Grupa 0 po raz kolejny uczestniczyła w innowacyjnych zajęciach z Lasoterapii Tym razem nasze hasło przewodnie to "Dzieciaki na tropie". Korzystając z przygotowanej legendy udało nam się znaleźć wiele tropów zwierząt oraz rozszyfrować do kogo one mogą należeć. Ruszyliśmy też tropem lisa przemierzając nieutarte szlaki w nadziei że uda nam się znaleźć lisią norkę. Leśną przygodę uważamy za owocną i bardzo udaną i już planujemy kolejną która odbędzie się w lutym.

• WIGILIJNIE W I KLASIE 🎄

22 grudnia uczniowie klasy 1 z wychowawcą i przedstawicielami rodziców zasiedli do klasowej Wigilii. Dzieci ze smakiem zjadały pyszności przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło wizyt niespodziewanych gości. W świątecznym nastroju miło spędziliśmy czas. 🎄

• Jasełka

Świątecznie ...Magicznie...Wzruszająco czyli Jasełka w SP2. O świąteczną atmosferę w naszej szkole zadbały w tym roku roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze starszymi koleżankami z klasy III i IV. Wyjątkowe przedstawienie wprowadziło szkolną społeczność oraz zaproszonych gości w miły, świąteczny nastój. Nastrojowa scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i wyjątkowy klimat.

Poniedziałek 20.05.2024