• Święto Strażaków

Z okazji Święta Strażaków, które przypada 4 maja, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie. Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie strażackiego wozu, zobaczyły wnętrze kabiny samochodu jak również mogły poczuć na własnej skórze ciężar strażackiego hełmu. Serdeczne podziękowania dla druha OSP Michałów Pana Sebastiana Szkody za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

• Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia w ramach Dnia Ziemi odbyły się edukacyjne zajęcia terenowe. Szkolny wyjazd w Góry Świętokrzyskie zawierał wiele atrakcji dla uczniów. Spacer na Łysą Górę od Huty Szklanej był przyjemną rozgrzewką . Potem były inne atrakcje: galeria widokowa z panoramą gołoborza, ścieżka dydaktyczna w Świętokrzyskim Parku Narodowym, wieża nadawcza, zwiedzanie klasztoru na Św. Krzyżu, oglądanie wystawy w Muzeum Przyrodniczym oraz quizy i karty ćwiczeń dotyczące znajomości flory i fauny ŚPN były nie lada wyzwaniem. Przy pięknej, słonecznej, wiosennej pogodzie miło i przyjemnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, podziwiając piękno przyrody.

• Zawody w biegach przełajowych

W ubiegły weekend w lesie przy ulicy Staropolskiej odbyły się Indywidualnie zawody w biegach przełajowych

W imprezie wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Wszyscy dzielnie walczyli na przełajowej trasie. Nikodem Nowak uplasował się na bardzo wysokim 6 miejscu Brawo

Gratulujemy wszystkim startującym

• "Droga do Gwiazd" V Gala Talentów

19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się V Gala Talentów pod hasłem "Droga do gwiazd". Naszą szkołę reprezentował Karol Kosmala uczeń klasy VII, który zdobył wyróżnienie w kategorii OPEN. Karol zaprezentował kilka prac ze swej kolekcji, które od początku do końca z ogromną precyzją wykonał. Jego ostatnim dziełem była ponad dwumetrowa Wieża Eiffla wykonana z kartonu. Karol w swe pracę wkłada ogrom serca i wytrwałości. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji.

• Dzień Pmięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Współorganizatorami miejskich obchodów 83 rocznicy zbrodni katyńskiej była nasza szkoła. W uroczystej mszy w kościele p.w. Wszystkich Świętych udział wzięli: Kombatanci, przedstawiciele władz oraz organizacji, poczty sztandarowe, harcerze, młodzież starachowickich szkół oraz mieszkańcy. Po mszy uczniowie klas VI-VIII, Wiktoria Maciąg, Julia Marsik, Dominik Jeśko, Cyprian Orczyk, Antoni Szwajcer, Aleksandra Chamerska, Wiktoria Halczak, Wiktoria Janasiak, Dominik Mazur, przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Nad scenariuszem czuwała p. Marzena Biskupska, a pomagali jej p. A. Samsonowska, p. A. Hud i p. D. Bogacz. Lektorem Liturgii Słowa była p. A.Wzorek, a Modlitwę wiernych czytał uczeń Maciej Rycombel. Dalsze obchody odbyły się pod Pomnikiem Katyńskim, pod którym przemawiali: Prezydent Miasta St

Poniedziałek 20.05.2024